2017,
Πρόγραμμα & Αποτελέσματα
Αγωνιστικής Αναρρίχησης :
28 Ιανουαρίου 2017, Αιγίνιο
Διασυλλογικός Αγώνας (δυσκολία)
4 Φεβρουαρίου 2017, Αχαρνές Αττικής
Διασυλλογικός Αγώνας (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
ν
4
1η/06
6
10
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
4
2η/09
4
8
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
4
1η/13
6
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
ν
4
1η/05
6
10
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
38
12 Μαρτίου 2017, Βόλος
25ο Κύπελλο «Αθ. Λευκαδίτη» (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
4
1η/13
6
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
10
8 Απριλίου 2017, Βόλος –Αλμυρός
28ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (δυσκολία, ταχύτητα, boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αγώνισμα δυσκολίας :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
ν
14
2η/07
8
22
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
14
2η/15
8
22
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
14
1η/11
12
26
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
ν
14
3η/04
4
18
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
88
Αγώνισμα ταχύτητας :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
ν
14
4η/07
–
14
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
14
1η/15
12
26
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
14
8η/11
–
14
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
ν
14
3η/04
4
18
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
72
Αγώνισμα boulder :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
ν
14
6η/15
–
14
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
14
3η/15
4
18
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
14
2η/23
8
22
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
ν
14
8η/23
–
14
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
ν
14
6η/23
–
14
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
ν
14
13η/23
–
14
ΣΥΝΟΛΟ
96
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
256
17 Ιουνίου 2017, Κομοτηνή
9 ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
4
2η/20
4
8
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
4
2η/06
4
8
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
16
18 Ιουνίου 2017, Κομοτηνή
19 ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
4
1η/14
6
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
4
3η/07
2
6
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
16
5, 6 Αυγούστου 2017, Σόφια – Βουλγαρία
Ευρωπαϊκό Κύπελλο Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Ρίπης Περικλής
Αρχηγός
Καλλίας Παύλος
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
10
16η24
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
10
35η/37
–
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
29 Αυγούστου-11 Σεπτεμβρίου 2017, Ίνσμπρουκ – Αυστρία
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αγώνισμα δυσκολίας :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Β’ Νέες
ν
10
57η/86
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
10
99η/121
–
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
Αγώνισμα ταχύτητας :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Β’ Νέες
ν
10
68η/77
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
10
87η/110
–
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
Αγώνισμα boulder :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Β’ Νέες
ν
10
39η/85
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
10
128η/132
–
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
60
Combined :
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Β’ Νέες
–
–
43η/62
–
–
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
84η/90
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
22, 23, 24 Σεπτεμβρίου 2017, Σκόπια
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Ρίπης Περικλής
Αρχηγός
Καλλίας Παύλος
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
v
5
1η/03
40
45
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
ν
5
16η/24
–
5
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
ν
5
1η/04
40
45
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
95
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΥ :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχές
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Κορασίδες
5
51
–
54
105
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Παγκορασίδες
11
99
–
38
137
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Παίδες
12
103
–
78
181
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Έφηβοι
4
46
–
14
60
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
1
14
–
–
14
Αθλητής
Νικολόπουλος Κωνσταντίνος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σαλάτας Ηλίας
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
Άνδρες
1
14
–
–
14
ΣΥΝΟΛΟ
511
Αποτελέσματα αγώνων : Ε.Ο.Ο.Α.
Σύστημα αξιολόγησης αγώνων : Ε.Ο.Α.Α.
Κατάταξη σωματείου 2018 (1η θέση) : Ε.Ο.Ο.Α.
Κείμενο, πίνακες, στατιστικά στοιχεία : Παύλος Καλλίας, Γιώργος Ρούσαλης