2019, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗΣ ΕΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

 

 



2019,

Πρόγραμμα & Αποτελέσματα

Αγωνιστικής Αναρρίχησης :

 



9, 10 Μαρτίου 2019, ΟΑΚΑ Indoor Climbing – Αθήνα

14οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Νοτίου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Περικλής Ρίπης Προπονητής          
  Τάσος Γεωργίτσης Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 10 2η/08 4 14
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες v 10 2η/02 4 14
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες v 10 3η/07 2 12
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες v 10 3η/08 2 12
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 10 1η/05 6 16
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες v 10 1η/04 6 16
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες v 10 6η/08 10
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 10 1η/13 6 16
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες v 10 2η/07 4 14
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες v 10 3η/07 2 12
          ΣΥΝΟΛΟ   136
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        


16, 17 Μαρτίου 2019, Αιγίνιο

14οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Βορείου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)



6, 7 Απριλίου 2019, Βόλος

26ο Κύπελλο Αγωνιστικής Αναρρίχησης “Αθ. Λευκαδίτη” (δυσκολία)

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Περικλής Ρίπης Προπονητής          
  Τάσος Γεωργίτσης Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 7 1η/22 6 13
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες v 7 10η/14 7
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες v 7 9η/22 7
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 7 2η/11 4 11
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες v 7 15η/22 7
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 7 1η/17 6 13
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες v 7 4η/14 7
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες v 7 8η/14 7
          ΣΥΝΟΛΟ   72
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        


13, 14 Απριλίου, Βουκουρέστι – Ρουμανία

Βαλκανικοί αγώνες Νέων (boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. :


  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
    Προπονητής          
  Παύλος Καλλίας Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 5 1η/6 40 45
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι
          ΣΥΝΟΛΟ   45
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        

 



20, 21 Απριλίου 2019, Βόλος

30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (δυσκολία)

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Περικλής Ρίπης Προπονητής          
  Τάσος Γεωργίτσης Αρχηγός          
  Γιώργος Ρούσαλης Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 20 8η/23 20
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες v 20 9η/14 20
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες v 20 12η/23 20
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 20 2η/15 8 28
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες v 20 1η/05 12 32
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες v 20 10η/23 20
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 20 1η/19 12 32
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες v 20 3η/14 4 24
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες v 20 8η/14 20
          ΣΥΝΟΛΟ   216
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        


4, 5 Μαΐου 2019, Rockway Climbing Gym – Αθήνα

30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Περικλής Ρίπης Προπονητής          
  Γεωργίτσης Τάσος Αρχηγός          
  Γιώργος Ρούσαλης Συνοδός          
  Αγώνισμα δυσκολίας :            
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 20 2η/13 8 28
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες v 20 9η/09 20
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες v 20 7η/19 20
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες v 20 7η/13 20
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 20 1η/07 12 32
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες v 20 2η/06 8 28
Αθλητής Κουνούδης Δημήτρης* Άνδρες v 20 12η/19 20
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες  
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες v 20 9η/13 20
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 20 1η/15 12 32
Αθλήτρια Μαλτέζου Δανάη** Γυναίκες v 20 7η/09 20
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες v 20 5η/19 20
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες v 20 8η/19 20
Αθλητής Πρίντεζης Θησέας** Α’ Νέοι v 20 9η/16 20
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες v 20   20
          ΣΥΝΟΛΟ   320
  Combined :            
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες      
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες      
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες      
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες      
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες      
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες      
Αθλητής Κουνούδης Δημήτρης* Άνδρες      
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες      
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες      
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες      
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι      
Αθλήτρια Μαλτέζου Δανάη** Γυναίκες      
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες      
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες      
Αθλητής Πρίντεζης Θησέας** Α’ Νέοι      
               
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        


18, 19 Μαΐου 2019, Μόναχο – Γερμανία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών (boulder)



25, 26 Μαΐου 2019, Σόφια – Βουλγαρία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Νέων (boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. :


  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Γιάννης Θεοχαρόπουλος Προπονητής          
  Παύλος Καλλίας Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 10 50η/53 1 11
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 10 27η/45 69 79
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 10 46η/48 5 15
          ΣΥΝΟΛΟ   115
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        



22, 23 Ιουνίου 2019, Κομοτηνή

11ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Περικλής Ρίπης Προπονητής          
  Τάσος Γεωργίτσης Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 4 3η/17 2 6
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 4 2η/14 4 8
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 4 1η/12 6 10
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες
          ΣΥΝΟΛΟ   24
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        


11, 12, 13 Ιουλίου 2019, Σαμονί – Γαλλία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών (δυσκολία & ταχύτητα)



22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 Αυγούστου 2019, Άρκο – Ιταλία

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία, ταχύτητα, boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Γιάννης Θεοχαρόπουλος Προπονητής          
  Παύλος Καλλίας Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες v 10 50η/53 1 11
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 10 27η/45 69 79
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 10 46η/48 5 15
          ΣΥΝΟΛΟ   115
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        

 



21, 22 Σεπτεμβρίου 2019, Μπρεσανόνε – Ιταλία

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχή Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
  Γιάννης Θεοχαρόπουλος Προπονητής          
    Αρχηγός          
    Συνοδός          
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες v 10 32η/50 45 55
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι v 10 31η/50 49 59
          ΣΥΝΟΛΟ   114
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        

 



4, 5, 6 Οκτωβρίου 2019, Εδιμβούργο – Σκωτία

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών (δυσκολία & ταχύτητα)



26, 27 Οκτωβρίου 2019, Rockway Climbing Gym – Αθήνα

21ο Κύπελλο Νέων & Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)

Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :



ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΥ :

  Ονοματεπώνυμο Κατηγορία Συμμετοχές Βαθμοί Θέση Βαθμοί Σύνολο
Αθλήτρια Αργυρίου Μυρτώ** Β’ Νέες 6 71 21 94
Αθλήτρια Βελισσάρη Ηρώ* Νεανίδες 2 30 4 34
Αθλητής Γερόλυμπος Δημήτρης** Άνδρες 4 57 2 59
Αθλήτρια Διαμάντη Αγγελική** Β’ Νέες 4 57 2 59
Αθλήτρια Καλλία Εύα* Α’ Νέες 8 116 213 329
Αθλητής Κοσμάς Θωμάς* Άνδρες 3 50 26 76
Αθλητής Κουνούδης Δημήτρης* Άνδρες 1 20 20
Αθλήτρια Κουρέλη Ράνια* Γυναίκες
Αθλήτρια Κρητικού Άννα** Α’ Νέες
Αθλήτρια Κρητικού Νικολέτα** Β’ Νέες 4 57 57
Αθλητής Λαυρεντάκης Φίλιππος* Β’ Νέοι 7 111 99 210
Αθλήτρια Μαλτέζου Δανάη** Γυναίκες 1 20 20
Αθλητής Μπαχτιάρογλου Αλέξης* Άνδρες 3 57 8 65
Αθλητής Μπερνιδάκης Γιώργος* Άνδρες 1 20 20
Αθλητής Πρίντεζης Θησέας** Α’ Νέοι 1 20 20
Αθλητής Στάθης Δημήτριος** Άνδρες 4 57 2 59
          ΣΥΝΟΛΟ   1072
* Περικλής Ρίπης Προπονητής          
** Γεωργίτσης Αναστάσιος Προπονητής        

 


Υποστηρικτές ομάδας :


Αποτελέσματα αγώνων : Ε.Ο.Ο.Α.
Σύστημα αξιολόγησης αγώνων : Ε.Ο.Α.Α.
Κείμενο, πίνακες, στατιστικά στοιχεία : Γιώργος Ρούσαλης