2019, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗΣ ΕΟΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ


2019,

Πρόγραμμα & Αποτελέσματα

Αγωνιστικής Αναρρίχησης :


9, 10 Μαρτίου 2019, ΟΑΚΑ Indoor Climbing – Αθήνα

14οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Νοτίου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)

ΟνοματεπώνυμοΚατηγορίαΣυμμετοχήΒαθμοίΘέσηΒαθμοίΣύνολο
Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
Τάσος ΓεωργίτσηςΑρχηγός
Συνοδός
ΑθλήτριαΑργυρίου Μυρτώ**Β’ Νέεςv102η/08414
ΑθλήτριαΒελισσάρη Ηρώ*Νεανίδεςv102η/02414
ΑθλητήςΓερόλυμπος Δημήτρης**Άνδρεςv103η/07212
ΑθλήτριαΔιαμάντη Αγγελική**Β’ Νέεςv103η/08212
ΑθλήτριαΚαλλία Εύα*Α’ Νέεςv101η/05616
ΑθλητήςΚοσμάς Θωμάς*Άνδρεςv101η/04616
ΑθλήτριαΚουρέλη Ράνια*Γυναίκες
ΑθλήτριαΚρητικού Άννα**Α’ Νέες
ΑθλήτριαΚρητικού Νικολέτα**Β’ Νέεςv106η/0810
ΑθλητήςΛαυρεντάκης Φίλιππος*Β’ Νέοιv101η/13616
ΑθλητήςΜπαχτιάρογλου Αλέξης*Άνδρεςv102η/07414
ΑθλητήςΜπερνιδάκης Γιώργος*Άνδρες
ΑθλητήςΣτάθης Δημήτριος**Άνδρεςv103η/07212
ΣΥΝΟΛΟ136
*Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
**Γεωργίτσης ΑναστάσιοςΠροπονητής

16, 17 Μαρτίου 2019, Αιγίνιο

14οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Βορείου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)


6, 7 Απριλίου 2019, Βόλος

26ο Κύπελλο Αγωνιστικής Αναρρίχησης “Αθ. Λευκαδίτη” (δυσκολία)

ΟνοματεπώνυμοΚατηγορίαΣυμμετοχήΒαθμοίΘέσηΒαθμοίΣύνολο
Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
Τάσος ΓεωργίτσηςΑρχηγός
Συνοδός
ΑθλήτριαΑργυρίου Μυρτώ**Β’ Νέεςv71η/22613
ΑθλήτριαΒελισσάρη Ηρώ*Νεανίδες
ΑθλητήςΓερόλυμπος Δημήτρης**Άνδρεςv710η/147
ΑθλήτριαΔιαμάντη Αγγελική**Β’ Νέεςv79η/227
ΑθλήτριαΚαλλία Εύα*Α’ Νέεςv72η/11411
ΑθλητήςΚοσμάς Θωμάς*Άνδρες
ΑθλήτριαΚουρέλη Ράνια*Γυναίκες
ΑθλήτριαΚρητικού Άννα**Α’ Νέες
ΑθλήτριαΚρητικού Νικολέτα**Β’ Νέεςv715η/227
ΑθλητήςΛαυρεντάκης Φίλιππος*Β’ Νέοιv71η/17613
ΑθλητήςΜπαχτιάρογλου Αλέξης*Άνδρεςv74η/147
ΑθλητήςΜπερνιδάκης Γιώργος*Άνδρες
ΑθλητήςΣτάθης Δημήτριος**Άνδρεςv78η/147
ΣΥΝΟΛΟ72
*Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
**Γεωργίτσης ΑναστάσιοςΠροπονητής

13, 14 Απριλίου, Βουκουρέστι – Ρουμανία

Βαλκανικοί αγώνες Νέων (boulder)

ΟνοματεπώνυμοΚατηγορίαΣυμμετοχήΒαθμοίΘέσηΒαθμοίΣύνολο
Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
Τάσος ΓεωργίτσηςΑρχηγός
Συνοδός
ΑθλήτριαΑργυρίου Μυρτώ**Β’ Νέες
ΑθλήτριαΒελισσάρη Ηρώ*Νεανίδες
ΑθλητήςΓερόλυμπος Δημήτρης**Άνδρες
ΑθλήτριαΔιαμάντη Αγγελική**Β’ Νέες
ΑθλήτριαΚαλλία Εύα*Α’ Νέεςv51η/64045
ΑθλητήςΚοσμάς Θωμάς*Άνδρες
ΑθλήτριαΚουρέλη Ράνια*Γυναίκες
ΑθλήτριαΚρητικού Άννα**Α’ Νέες
ΑθλήτριαΚρητικού Νικολέτα**Β’ Νέες
ΑθλητήςΛαυρεντάκης Φίλιππος*Β’ Νέοι
ΑθλητήςΜπαχτιάρογλου Αλέξης*Άνδρες
ΑθλητήςΜπερνιδάκης Γιώργος*Άνδρες
ΑθλητήςΣτάθης Δημήτριος**Άνδρες
ΣΥΝΟΛΟ45
*Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
**Γεωργίτσης ΑναστάσιοςΠροπονητής

20, 21 Απριλίου 2019, Βόλος

30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (δυσκολία & ταχύτητα)

ΟνοματεπώνυμοΚατηγορίαΣυμμετοχήΒαθμοίΘέσηΒαθμοίΣύνολο
Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
Τάσος ΓεωργίτσηςΑρχηγός
Συνοδός
ΑθλήτριαΑργυρίου Μυρτώ**Β’ Νέεςv208η/2320
ΑθλήτριαΒελισσάρη Ηρώ*Νεανίδες
ΑθλητήςΓερόλυμπος Δημήτρης**Άνδρεςv209η/1420
ΑθλήτριαΔιαμάντη Αγγελική**Β’ Νέεςv2012η/2320
ΑθλήτριαΚαλλία Εύα*Α’ Νέεςv202η/15828
ΑθλητήςΚοσμάς Θωμάς*Άνδρεςv201η/051232
ΑθλήτριαΚουρέλη Ράνια*Γυναίκες
ΑθλήτριαΚρητικού Άννα**Α’ Νέες
ΑθλήτριαΚρητικού Νικολέτα**Β’ Νέεςv2010η/2320
ΑθλητήςΛαυρεντάκης Φίλιππος*Β’ Νέοιv201η/191232
ΑθλητήςΜπαχτιάρογλου Αλέξης*Άνδρεςv203η/14424
ΑθλητήςΜπερνιδάκης Γιώργος*Άνδρες
ΑθλητήςΣτάθης Δημήτριος**Άνδρεςv208η/1420
ΣΥΝΟΛΟ216
*Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
**Γεωργίτσης ΑναστάσιοςΠροπονητής

4, 5 Μαΐου 2019, Rockway Climbing Gym – Αθήνα

30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (boulder)


18, 19 Μαΐου 2019, Μόναχο – Γερμανία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών (boulder)


25, 26 Μαΐου 2019, Σόφια – Βουλγαρία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Νέων (boulder)


22, 23 Ιουνίου 2019, Κομοτηνή

11ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων


11, 12, 13 Ιουλίου 2019, Σαμονί – Γαλλία

  Ευρωπαϊκό Κύπελλο Ανδρών-Γυναικών (δυσκολία & ταχύτητα)


22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 Αυγούστου 2019, Άρκο – Ιταλία

Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία, ταχύτητα, boulder)


21, 22 Σεπτεμβρίου 2019, Μπρεσανόνε – Ιταλία

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)


4, 5, 6 Οκτωβρίου 2019, Εδιμβούργο – Σκωτία

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ανδρών-Γυναικών (δυσκολία & ταχύτητα)


26, 27 Οκτωβρίου 2019, Rockway Climbing Gym – Αθήνα

21ο Κύπελλο Νέων & Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)


ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΥ :

ΟνοματεπώνυμοΚατηγορίαΣυμμετοχέςΒαθμοίΘέσηΒαθμοίΣύνολο
ΑθλήτριαΑργυρίου Μυρτώ**Β’ Νέες2371047
ΑθλήτριαΒελισσάρη Ηρώ*Νεανίδες130414
ΑθλητήςΓερόλυμπος Δημήτρης**Άνδρες237239
ΑθλήτριαΔιαμάντη Αγγελική**Β’ Νέες237239
ΑθλήτριαΚαλλία Εύα*Α’ Νέες34258100
ΑθλητήςΚοσμάς Θωμάς*Άνδρες1301848
ΑθλήτριαΚουρέλη Ράνια*Γυναίκες
ΑθλήτριαΚρητικού Άννα**Α’ Νέες
ΑθλήτριαΚρητικού Νικολέτα**Β’ Νέες23737
ΑθλητήςΛαυρεντάκης Φίλιππος*Β’ Νέοι2372461
ΑθλητήςΜπαχτιάρογλου Αλέξης*Άνδρες237845
ΑθλητήςΜπερνιδάκης Γιώργος*Άνδρες
ΑθλητήςΣτάθης Δημήτριος**Άνδρες237239
ΣΥΝΟΛΟ469
*Περικλής ΡίπηςΠροπονητής
**Γεωργίτσης ΑναστάσιοςΠροπονητής

Υποστηρικτές ομάδας :


Αποτελέσματα αγώνων : Ε.Ο.Ο.Α.
Σύστημα αξιολόγησης αγώνων : Ε.Ο.Α.Α.
Κείμενο, πίνακες, στατιστικά στοιχεία : Γιώργος Ρούσαλης