2018,
Πρόγραμμα & Αποτελέσματα
Αγωνιστικής Αναρρίχησης :
3 Μαρτίου 2018, Αιγίνιο
13οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Βορείου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)
10 Μαρτίου 2018, Βόλος
13οι Περιφερειακοί Αγώνες δυσκολίας Νοτίου Ελλάδος (προκριματικοί για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
ν
4
2η/07
4
8
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
4
1η/07
6
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
4
1η/09
6
10
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
4
1η/18
6
10
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
ν
4
3η/11
2
6
ΣΥΝΟΛΟ
44
13, 14, 15 Απριλίου 2018, Βόλος –Αλμυρός
29ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (δυσκολία, ταχύτητα, boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αγώνισμα δυσκολίας :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
ν
14
3η/13
4
18
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
14
2η/13
8
22
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
14
5η/16
–
14
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
14
1η/25
12
26
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
ν
14
3η/18
4
18
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
98
Αγώνισμα ταχύτητας :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
ν
14
3η/12
4
18
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
14
1η/12
12
26
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
14
1η/14
12
26
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
14
1η/12
12
26
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
ν
14
2η/08
8
22
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
118
Αγώνισμα boulder :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
ν
14
3η/13
4
18
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
14
1η/13
12
26
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
14
1η/17
12
26
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
ν
14
6η/08
–
14
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
14
1η/19
12
26
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
ν
14
2η/21
8
22
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
ν
14
7η/21
–
14
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
146
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
362
Combined :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
3η/11
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
–
–
1η/11
–
–
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
1η/14
–
–
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
1η/12
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
3η/18
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
5 Μαΐου 2018, Βόλος
26ο Κύπελλο «Αθ. Λευκαδίτη» (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
ν
7
3η/09
2
9
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
7
2η/09
4
11
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
7
1η/15
6
13
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
7
1η/20
6
13
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
ν
7
3η/12
2
9
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
55
18, 19, 20 Μαΐου 2018, Σόφια – Βουλγαρία
Αναρριχητικό Camp Εθνικής Νέων
25, 26 Μαΐου 2018, Imst – Αυστρία
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία & ταχύτητα)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αγώνισμα δυσκολίας :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
10
46η/47
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
10
Αγώνισμα ταχύτητας :
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
10
37η/40
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
10
ΤΕΛΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ
20
20, 21, 22, 23 Ιουνίου 2018, Μπρατισλάβα – Σλοβακία
Πανεπιστημιάδα Αναρρίχησης
28 Ιουνίου & 1 Ιουλίου 2018, Βόλος
Αναρριχητικό Camp Εθνικής Ομάδας
7, 8 Ιουλίου 2018, Μόναχο – Γερμανία
Ευρωπαϊκό Κύπελλο Νέων (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
10
40η/43
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
10
38η/44
–
10
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
21, 22 Ιουλίου 2018, Σόφια – Βουλγαρία
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
10
29η/35
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
10
30η/34
–
10
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
20
31 Αυγούστου & 1,2 Σεπτεμβρίου 2018, Βρυξέλλες – Βέλγιο
Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
10
52η/54
–
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
10
7, 8 Σεπτεμβρίου 2018, Προσοτσάνη
19 ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προποητής
Καλλίας Παύλος
Αρχηγός
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
4
1η/06
6
10
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
4
1η/08
6
10
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
4
1η/10
6
10
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
30
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (boulder)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Καλλίας Παύλος
Αρχηγός
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
5
1η/09
40
45
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
5
4η/13
15
20
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
5
3η/14
20
25
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
90
8, 9 Σεπτεμβρίου 2018, Κομοτηνή
10ο Κύπελλο Ανάπτυξης Νέων (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Σ. Χαλκίδας :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Καλλίας Παύλος
Αρχηγός
Λαυρεντάκης Κωνσταντίνος
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
4
2η/10
4
8
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
ν
4
1η/11
6
10
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
4
1η/11
6
10
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
28
22, 23 Σεπτεμβρίου 2018, Σκόπια
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία)
Αποστολή Ε.Ο.Ο.Α. (Εθνική Ομάδα) :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχή
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Ρίπης Περικλής
Προπονητής
Αρχηγός
Συνοδός
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
ν
5
2η/02
30
35
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
ν
5
2η/07
30
35
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
–
–
–
–
–
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
70
20, 21 Οκτωβρίου 2018, Προύσα – Τουρκία
Βαλκανικό Πρωτάθλημα Νέων (δυσκολία & ταχύτητα)
ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΑΘΛΗΤΩΝ & ΣΥΛΛΟΓΟΥ :
Ονοματεπώνυμο
Κατηγορία
Συμμετοχές
Βαθμοί
Θέση
Βαθμοί
Σύνολο
Αθλήτρια
Βαλσάμη Ειρήνη
–
–
–
–
–
–
Αθλήτρια
Βελισσάρη Ηρώ
Α’ Νέες
5
53
–
18
71
Αθλήτρια
Καλλία Εύα
Α’ Νέες
14
121
–
122
243
Αθλητής
Κοσμάς Θωμάς
Α’ Νέοι
11
86
–
63
149
Αθλήτρια
Κουρέλη Ράνια
Γυναίκες
1
14
–
–
14
Αθλητής
Λαυρεντάκης Φίλιππος
Γ’ Νέοι
9
71
–
110
181
Αθλητής
Μπαχτιάρογλου Αλέξης
Άνδρες
5
53
–
24
77
Αθλητής
Μπερνιδάκης Γιώργος
Άνδρες
1
14
–
–
14
Αθλητής
Οικονόμου Πέτρος
–
–
–
–
–
–
Αθλητής
Σιφάκης Μιχάλης
–
–
–
–
–
–
ΣΥΝΟΛΟ
749
Αποτελέσματα αγώνων : Ε.Ο.Ο.Α.
Σύστημα αξιολόγησης αγώνων : Ε.Ο.Ο.Α.
Κατάταξη σωματείου 2019 (1η θέση) : Ε.Ο.Ο.Α.
Κείμενο, πίνακες, στατιστικά στοιχεία : Εφορεία Αναρρίχησης 2018