![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/03/17155161_10212177053691724_3225895729606732906_n.jpg)
Χιονοδρομική εξόρμηση, Παρνασσός 2017
07/03/2017![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/03/DSCN4530.jpg)
Εξόρμηση Καλλίδρομο, χειμερινή ανάβαση Γκιόζα 2017
15/03/2017![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/03/17155880_169258203586551_3263041355555267858_n-960x480.jpg)
Κατά το τρίτο διήμερο η ομάδα εκπαιδεύτικε στον προσανατολισμό μέσα σε ιδιαίτερα αντίξοες συνθήκες με πολλή βροχή και χιόνι. Επίσης έγινε μάθημα σχετικά με τις χιονοστιβάδες και τις ασφάλειες στο χιόνι. Τη Κυριακή καθώς ο καιρός δεν επέτρεψε την ανάβαση σε Ξηροβουνι ή Δίρφυ έγινε χαμηλότερα πρακτική εξάσκηση στην κίνηση με ασφάλεια.
Φωτογραφίες: Π. Κομπογιάννης