![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/02/16114137_10211709271997474_6290875938363826117_n.jpg)
Χιονοδρομική εξόρμηση Παρνασσός 2017
18/01/2017![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/02/16406801_470756326645688_7654218708884477971_n.jpg)
1ο μάθημα Χειμερινού Βουνού, Παρνασσός 2017
30/01/2017![](https://eoschalkidas.gr/wp-content/uploads/2017/02/16142687_10211777807950830_6609940223322795515_n-960x480.jpg)
Την Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2017 ο ΕΟΣ Χαλκίδας έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα του στο καταφύγιο της Δίρφυς. Πλήθος κόσμου έφθασε στο καταφύγιο απολαμβάνοντας το χιονισμένο τοπίο. Οι συντονιστές της εκδήλωσης, Μηνάς Πατσουράκης και Ματούλα Βαλκώνη (φύλακας καταφυγίου) με την υποστήριξη 12 εθελοντών, υποδέχτηκαν τους επισκέπτες στο φιλόξενο καταφύγιο μας με πλήθος εδεσμάτων, με χορούς, τραγούδια και κληρωση με πολλά δώρα, προσφορά των χορηγών μας.
Συντονιστές: Μ. Βαλκώνη, Μ. Πατσουράκης
Φωτογραφίες: Τ. Μπαλτάς, Μ. Πατσουράκης